Неділя, 19.05.2024, 17:07

адвокат
Дубовик Олег Віталійович

Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [5]
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Мої статті

Порядок створення та державної реєстрації юридичних осіб

Порядок створення та державної реєстрації юридичних осіб

 

         Процедура створення та реєстрації юридичних осіб в Україні Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців".

         Перший етап – резервування найменування

         Згідно статті 23 вказаного Закону юридична особа повинна мати своє найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму (крім органів державної влади, органів місцевого самоврядування, органів влади Автономної Республіки Крим, державних, комунальних організацій, закладів та установ) і назву.
         Засновник (засновники) юридичної особи можуть зарезервувати найменування юридичної особи строком на два місяці, а для відкритих акціонерних товариств — на дев'ять місяців.
         Для резервування найменування юридичної особи засновнику (засновникам) юридичної особи або уповноваженим ним (ними) особам потрібно подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору заяву встановленого зразка про резервування найменування юридичної особи та документ, що підтверджує внесення плати за проведення резервування найменування юридичної особи.
         Резервування найменування юридичної особи здійснюється протягом трьох робочих днів з дати надходження документів, і дата внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (за текстом — Єдиний державний реєстр) запису про резервування найменування юридичної особи є датою резервування найменування юридичної особи.

 

         Другий етап – підготовка та подача документів на реєстрацію

         Для проведення державної реєстрації юридичної особи засновнику (засновникам) або уповноваженим ними особам потрібно особисто подати державному реєстратору (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) такі документи:

         - заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи, за встановленою формою;

         - примірник оригіналу або нотаріально посвідчену копію рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи у випадках, передбачених законом;

         -два примірники установчих документів;

документ, що засвідчує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації юридичної особи.

         Якщо проводилося резервування найменування юридичної особи, додатково подається чинна довідка з Єдиного державного реєстру про резервування найменування юридичної особи.

         У випадках, передбачених законом, додатково подається (надсилається) копія рішення органів Антимонопольного комітету України або Кабінету Міністрів України про надання дозволу на узгоджені дії або на концентрацію суб'єктів господарювання.

         У разі державної реєстрації юридичної особи, для якої законом установлено вимоги щодо формування статутного фонду (статутного або складеного капіталу), додатково подається документ, що підтверджує внесення засновником (засновниками) вкладу (вкладів) до статутного фонду (статутного або складеного капіталу) юридичної особи в розмірі, встановленому законом.

         У разі державної реєстрації відкритих акціонерних товариств додатково подається звіт про проведення підписки на акції, засвідчений Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

         У разі державної реєстрації фермерського господарства додатково подається копія Державного акта на право приватної власності засновника на землю, або копія Державного акта на право постійного користування землею засновником, або нотаріально посвідчена копія договору про право користування землею засновником, зокрема на умовах оренди.

         У разі державної реєстрації юридичної особи, засновником (засновниками) якої є іноземна юридична особа, додатково подається документ про підтвердження реєстрації іноземної особи в країні її місцезнаходження, зокрема витяг із торговельного, банківського або судового реєстру.

         Строк державної реєстрації юридичної особи не повинен перевищувати трьох робочих днів з дати надходження документів для проведення державної реєстрації юридичної особи. Дата внесення до Єдиного державного реєстру запису про проведення державної реєстрації юридичної особи є датою державної реєстрації юридичної особи.

 

         Не пізніше наступного робочого дня з дати державної реєстрації юридичної особи державним реєстратором повинно бути оформлено і видано (надіслано рекомендованим листом з описом вкладення) засновнику або уповноваженій ним особі свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи. Разом із свідоцтвом засновнику або уповноваженій ним особі видається (надсилається рекомендованим листом) один примірник оригіналу установчих документів з відміткою державного реєстратора про проведення державної реєстрації юридичної особи.

         У свідоцтві про державну реєстрацію юридичної особи зазначаються: найменування юридичної особи; ідентифікаційний код за Єдиним державним реєстром підприємств і організацій України (за текстом — ЄДРПОУ); місцезнаходження юридичної особи; місце проведення державної реєстрації; дата проведення державної реєстрації та номер запису в Єдиному державному реєстрі; прізвище та ініціали державного реєстратора; підстава, дата та номер запису в Єдиному державному реєстрі про заміну свідоцтва про державну реєстрацію (у разі проведення заміни свідоцтва).

         Державний реєстратор у день державної реєстрації юридичної особи зобов'язаний передати відповідним органам статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування відомості з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи.

         Підставою для взяття юридичної особи на облік в органах статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування є надходження до цих органів відомостей з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи.

         Взяття на облік платників податків, зборів (обов'язкових платежів) в органах державної податкової служби здійснюється відповідно законодавства, чинність якого поширюється із числа резидентів на:

         - юридичних осіб незалежно від форм власності, а саме:

підприємства, установи та організації (в тому числі неприбуткові установи й організації), які здійснюють діяльність як на території України, так і за її межами або мають об'єкти оподаткування;

філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи платника податків (далі — відокремлені підрозділи);

фізичних осіб (у тому числі підприємців), які мають об'єкти оподаткування.

Місцем обліку платників податків є відповідний орган державної податкової служби за зареєстрованим місцезнаходженням юридичної особи чи зареєстрованим місцем проживання (здійснення діяльності) самозайнятої особи.

         Підставою для взяття юридичної особи на облік в органі державної податкової служби є надходження до цього органу відомостей з відповідної реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи.

Узяття на облік як платників податків юридичних осіб та відокремлених підрозділів юридичних осіб здійснюється за їх місцезнаходженням відповідними органами державної податкової служби після внесення відомостей про них до Єдиного державного реєстру або у випадках, передбачених законодавством, — після присвоєння ідентифікаційних кодів за Єдиним державним реєстром.

         Для взяття на облік платник податків — юридична особа подає до органу державної податкової служби: заяву за формою N 1-ОПП; копію свідоцтва (документа) про державну реєстрацію (легалізацію); копію документа, що підтверджує присвоєння ідентифікаційного коду за ЄДРПОУ. Одночасно з поданням заяви платником податків — юридичною особою пред'являються оригінали перелічених документів.

Узяття на облік платника податків органом державної податкової служби провадиться не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відомостей від державного реєстратора чи заяви від платника податків та здійснюється датою внесення даних до Єдиного банку даних юридичних осіб за номером, який відповідає порядковому номеру реєстрації відповідного повідомлення державного реєстратора чи заяви платника податків у журналі обліку платників податків — юридичних осіб за формою N 2-ОПП.

Дані про дату взяття (постановки) на облік платника податків — юридичної особи орган державної податкової служби у день взяття на облік передає відповідному державному реєстратору для внесення цих відомостей до Єдиного державного реєстру.

         Після взяття платника податків на облік орган державної податкової служби формує довідку про взяття на облік платника податків за формою N 4-ОПП. Така довідка надсилається платнику податків наступного робочого дня з дня взяття на облік. За згодою платника податків не пізніше наступного робочого дня після взяття його на облік така довідка може бути видана платнику податків чи уповноваженій особі платника податків в органі державної податкової служби. Довідка про взяття на облік платника податків за формою N 4-ОПП є єдиним документом, який підтверджує взяття платника податків на облік в органі державної податкової служби.

         Роботодавці та інші особи відповідно до Законодавства сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду України вони набувають з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.
         Взяття на облік в Пенсійному фонді України страхувальників — юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування здійснюється на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом, не пізніше наступного робочого дня з дня отримання від них заяви, за встановленою формою.
Заяву зазначені страхувальники подають в 10-денний строк з дня прийняття рішення про створення установи, організації. Для взяття на облік в органах Пенсійного фонду України зазначеним страхувальникам разом із заявою потрібно подати завірені копії таких документів: рішення про створення установи, організації; довідки про внесення до ЄДРПОУ, присвоєння ідентифікаційного коду органом статистики для юридичних осіб; установчих документів.
Повідомлення про взяття на облік страхувальника як платника страхових внесків надсилається страхувальнику наступного робочого дня з дня взяття на облік.

         Взяття на облік юридичної особи в органах Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття

Страхувальниками є роботодавці та застраховані особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески, але набувають статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття з дня взяття їх на облік.
Взяття на облік юридичних осіб здійснюється Фондом на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором відповідно до Закону, не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей робочими органами виконавчої дирекції Фонду.
Платники страхових внесків, які беруть участь у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні на випадок безробіття на добровільних засадах, подають до центру зайнятості заяву за встановленою формою та завірену відповідальною особою центру зайнятості копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків та інших обов'язкових платежів. Зазначені особи набувають статусу платника страхових внесків з дати, зазначеної у заяві.
Повідомлення про взяття на облік як платників страхових внесків із зазначеним персональним номером надсилається платникам поштою з повідомленням про вручення наступного робочого дня з дня взяття їх на облік у центрі зайнятості.

         Взяття на облік юридичної особи в органах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності України

Страхувальником є роботодавець — власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання. Статус страхувальника юридичні особи, які використовують найману працю, набувають з дня взяття їх на облік у робочому органі відділення Фонду.

 Взяття на облік у виконавчих дирекціях відділень Фонду юридичних осіб здійснюється на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором відповідно до Закону, не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей робочими органами відділень Фонду.

Для взяття на облік юридична особа подає: заяву за встановленою формою та завірені відповідальною особою органу Фонду копії таких документів: свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності; довідки державного реєстратора про включення до Єдиного державного реєстру або довідки органу ДПА України про включення страхувальника до Тимчасового реєстру платників податків, якщо страхувальник не підлягає включенню до ЄДРПОУ відповідно до законодавства України.
Повідомлення за встановленою формою про взяття на облік надсилається страхувальнику наступного робочого дня з дня набуття ним статусу страхувальника.
        
Взяття на облік юридичної особи в органах Фонду соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань України

         Платниками страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України є: юридичні особи незалежно від форм власності й господарювання, виду діяльності та галузевої належності, юридичні особи — об'єднання громадян, релігійні, профспілкові, благодійні організації, які використовують найману працю.

         Узяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців здійснюється робочими органами виконавчої дирекції Фонду за місцезнаходженням (місцем проживання) суб'єктів господарювання на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором відповідно до Закону, не пізніше наступного робочого дня з дня фактичного отримання зазначених відомостей робочими органами виконавчої дирекції Фонду.
         Роботодавці — юридичні особи набувають статусу страхувальників у день узяття їх на облік робочими органами виконавчої дирекції Фонду.

         Після набуття суб'єктом господарювання статусу страхувальника робочі органи виконавчої дирекції Фонду надсилають йому листом з повідомленням про вручення страхове свідоцтво та повідомлення про взяття на облік.

Платник страхових внесків у разі незгоди з установленим розміром страхового тарифу протягом 10 робочих днів після отримання від робочого органу виконавчої дирекції Фонду страхового свідоцтва та повідомлення про взяття на облік звертається до робочого органу виконавчої дирекції Фонду з проханням про перегляд розміру страхового тарифу. При цьому платник страхових внесків подає робочому органу виконавчої дирекції Фонду заяву, в якій зазначає основний вид економічної діяльності, та необхідні документи для підтвердження розміру страхового тарифу.

 
         Після завершення вказаних реєстраційних дій, підприємству необхідно
отримати дозвіл на печатку, виготовити печатку та відкрити рахунок у банку.

 
 

          * Зауважуємо, що наведений порядок створення та реєстрації юридичних осіб носить інформаційний характер. Для уникнення будь-яких проблем під час створення та реєстрації юридичної особи радимо звертатися до фахівців.

Категорія: Мої статті | Додав: Seriusis (19.04.2011)
Переглядів: 7846 | Теги: державна реєстрація, державна реєстрація юридичних осіб, створення, юридичні особи | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
  • Створення сайтів у Києві
  • Хостинг Украина