Середа, 29.01.2025, 01:19

адвокат
Дубовик Олег Віталійович

Меню сайту
Міні-чат
200
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Для того щоб поставити власне запитання юристу перейдіть сюди

тома лариса МИХАЙЛОВНА запитує юриста

Соседи снизу установили спутниковую антенну на моем этаже в непосредственной близости от моей кв-ры
на фасаде дома.
За 2 года мое здоровье ухудшилось,постоянно обращаюсь к врачам.Разрешения на установку антенны у соседей нет.ПОМОГИТЕ в решении моего вопроса,чтобы они сняли антенну!

09.11.2011


Олег Дубовик

Шановна Ларисо Михайлівно!
Надаємо відповідь на Ваше запитання стосовно правомірності розміщення супутникових антен на фасадах житлових будинків.

Відповідно до вимог ДБН В.2.2-15.2005 «Житлові будинки. Основні положення», п. 5.54 розділу 5 «Інженерне обладнання будинків», розміщувати антенні пристрої необхідно на даху будинків, з урахуванням додаткових механічних навантажень. Розміщення антенних пристроїв на фасадних стінах, балконах не допускається.
Згідно з Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затвердженими наказом Держжитлокомунгоспу від 17.05.2005 N 76, переобладнання (улаштування в окремих квартирах багатоквартирних будинків додаткового інженерного обладнання, в т. ч. антенних), що призводять до порушення тривкості або руйнації несучих конструкцій будинку, погіршення цілісності і зовнішнього вигляду фасадів, а також погіршує умови експлуатації і проживання всіх або окремих громадян у будинку або квартирі, не допускається.
Відповідно до п. 15.3.17. Правил благоустрою міста Києва встановлення кондиціонерів, супутникових антен, витяжок дозволяється за наявності:
- документу на право власності або оренди;
- згоди власника(ів) квартир, приміщень (при необхідності);
- розпорядження виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації);
- узгодженої проектної документації.
Встановлення супутникової антени ("тарілки”) без передбачених законодавством документів визнається самовільним.
В разі самовільного розміщення "тарілок”, демонтаж незаконних супутникових антен повинен здійснюватися їх власниками, а в разі невиконання робіт з демонтажу питання повинно вирішуватися в судовому порядку.
Контроль за станом благоустрою міста, а також контроль за дотриманням та здійсненням заходів, спрямованих на виконання вимог Правил благоустрою міста Києва здійснюється Головним управлінням контролю за благоустроєм міста Києва Київської міської державної адміністрації, яке виконує функції інспекції з питань благоустрою в м. Києві, до якого і пропонуємо звернутись для вирішення порушених у зверненні питань.
Контактні дані Головного управління благоустрою: 01032, м.Київ-32, вул. Саксаганського, 143, телефон : 289-66-55.




Евдокия запитує юриста

Скажите, пожалуйста, работники культуры могут претендовать на приобретение квартиры согласно программе на льготных условиях? (50%)

09.11.2011


Олег Дубовик

Шановна пані Євдокіє!
Надаємо відповідь на Ваше запитання з приводу отримання житла за програмою 50/50.

Програма будівництва доступного житла передбачає надання державної підтримки громадянам, котрі перебувають на квартирному обліку, в розмірі 30 % вартості житла. Окрім цього, Київська міська державна адміністрація ініціювала власну підтримку певній категорії киян, яка складатиме ще додатково в розмірі 20%, а це означає, що кожен киянин, що перебуває на квартобліку, може отримати знижку в розмірі 50 % від граничної вартості житла по місту. Брати участь у програмі можуть лише ті, хто перебувають на квартирному обліку.
Крім того, право на участь в програмі будівництва (придбання) доступного житла (50х50) мають:
- працівники освіти;
- медичні працівники,
- працівники житлово-комунального господарства та соціальної сфери.
На превеликий жаль, як бачите, пільг в отримані житла для працівників культури за програмою 50/50 не передбачено.
Більш детальну інформацію Ви можете дізнатися в управлінні житлового забезпечення райадміністрації Вашого району.


Григор’єв Олександр Миколайович запитує юриста

Чому на ділянках доріг у м. Києві, які за своїм технічним станом дозволяють рух автотранспорту зі швидкістю більшою за 60 км/год. (напр. Столичне шосе, Окружна дорога, Броварський просп., просп. Перемоги тощо), і де раніше на літній період встановлювалися відповідні знаки "80″, у 2011 році такі знаки стали зникати, а офіційних повідомлень про це від відповідальних за це органів не було?

09.11.2011


Олег Дубовик

Шановний Олександре Миколайовичу!
Надаємо відповідь на Ваше запитання з приводу обмеження швидкості дорожнього руху.

Дійсно, в 2009 році Кабінетом Міністрів України було розглянуто та схвалено рішення про доцільність підвищення максимальної швидкості руху. В результаті вказаного рішення Уряду на 14 столичних дорогах було встановлено знаки, які дозволяли рухатися із швидкістю до 80 км. на годину.
В той же час, п. 12.4 Правил дорожнього руху передбачено, що у населених пунктах рух транспортних засобів дозволяється із швидкістю до 60 км. на годину. Тобто в Правила не було внесено змін, які б прямо надавали дозвіл рухатися в місті з швидкістю до 80 км. на годину.
В той же час, Правила дорожнього руху передбачають можливість власників або утримувачів доріг, де створені умови, що дають можливість рухатися з більш високою швидкістю, за погодженням з ДАІ збільшувати швидкість на вказаних відрізках доріг.
Тому, гадаю, що в 2009 році в порядку експерименту на певних дорогах столиці було збільшено швидкість руху до 80 км. на годину.
Тобто, якщо сьогодні місцева влада не встановлює знаків, які дозволяють швидкість руху до 80 км. на годину, то або результати експерименту стали не втішними, або в столиці не стало доріг, технічні умови, яких дозволяють рухатися швидше.
Крім того, відповідно до статті 16 Закону України "Про автомобільні дороги” вулиці і дороги міст знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю. І саме на органи місцевого самоврядування покладено обов’язки по забезпеченню зручних та безпечних умов дорожнього руху.
Таким чином, більш конкретну інформацію стосовно відсутності дорожніх знаків, які дозволяють швидкість руху до 80 км. на годину в місті Києві, Ви можете отримати або в КМДА, або ж у ДАІ міста Києва.




Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
  • Створення сайтів у Києві
  • Хостинг Украина




  • Створити безкоштовний сайт на uCoz