1. Закон набирає чинності з 1 вересня 2011, а не з 1 січня 2011 року
2. Максимальний розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), призначених по всім спецзаконам та по загальному, становить 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність, замість 12
3. Такий максимальний розмір встановлюється також і для пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом
4. При призначенні пенсій держслужбовцям, народним депутатам, прокурорам, суддям, звільненим з військової служби у розмірах, визначених спецзаконами, враховується заробітна плата (грошове забезпечення) , з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року – страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
5. Пенсійний вік для чоловіків з категорій держслужбовців, народних депутатів, суддів, науковці залишено на рівні 62 роки. Проте, таке підвищення (з 60 років) відбуватиметься поступово – щопівроку протягом 4 років.
Для чоловіків з категорії прокурорів, також застосовується дана норму: вік залишено на рівні 57 років, проте, вводиться поступове ( з 55 років) щопівроку протягом 4 років його підвищення.
6. Зменшено на півроку термін виходу на пенсію за віком у мінімальному розмірі для народних депутатів, у разі закінчення строку депутатських повноважень – за 1,5 роки до досягнення пенсійного віку замість за 2 роки.
...
Читати далі »